[LCWO LOGO]  

Login

User name:
Password:

Language
Български Portuguęs brasileiro
Bosanski Catalŕ
繁體中文 Česky
Dansk Deutsch
English Espańol
Suomi Français
Ελληνικά Hrvatski
Magyar Italiano
日本語 Bahasa Melayu
Nederlands Norsk
Polski Portuguęs
Română Русский
සිංහල Slovenščina
Srpski Svenska
ภาษาไทย Türkçe
Українська 简体中文

Who is online? (13)

Discussion forum for user group: BRMCW Group

Thread: Program pro cvičení vysílání

Back to the Forum

AuthorText

Posted: 2015-03-10 17:28
Pro nácvik vysílání se mi osvědčuje program Morse Learner (http://www.wxv.co.nz/morselearner/). Jinak je skoro úplně b..., neumí skoro nic pořádně nastavit, v množině písmen chybí kterési znaménko a rovnítko to bere jako pomlčku.
Ale má dvě podstatné výhody proti LCWO:
- pracuje offline
- vysílání klíčem připojeným k tlačítku myši funguje a je použitelné. Při klíčování dělá bzučák a ukazuje znaky, které si myslí, že člověk vyslal.

Posted: 2015-03-10 21:53
To vypada pekne, a dokonce to ma docela malou latenci, jen to pri vysilani neprijemne zaklikava a pri vyssich rychlostech se to spolehlive zhrouti. Zajimave ze to zaklikavani je tam jen kdyz ty vysilas. Prijem z programu kliksy nema.

Posted: 2015-03-12 09:52
Používám to na vysílání rychlostí 15 wpm, víc zatím nezvládám. To je požadavek na zkoušku s nějakou rezervou. ;-) Na rychlém stroji s W7 to funguje bez problémů. Na placce s W8.1 to taky jde. Zatím se mi to teda nezhroutilo. Co jsou vyšší rychlosti? Program umožňuje nastavit nejvýše 30 wpm. Nepodařilo se mi dosáhnout zhroucení zatím na dvou počítačích, ač jsem se snažil. :-)

Naopak na LCWO mi "TX training" zaklikává tak, že to ten kliks samo bere jako chybu a vysílat prakticky nejde. Kromě toho, že to to dávání interpretuje zcela nesmyslně.

Posted: 2015-03-13 12:28
Po včerejším zkoušení v brmlab jsme došli k závěru, že na relativně pomalém stroji (tabletu s W8.1 a dotykovým zobrazovačem) je nezanedbatelné zpoždění.

Pokud jde o toleranci na rychlost dávání, je situace podle mého lepší, než se zprvu zdálo:
Program toleruje vyšší rychlost vysílání, než má nastavenou (nastavení je pro všechny funkce programu společné). Při nastavení rychlosti na 10 wpm akceptoval program i vysílání rychlostí přibližně dvojnásobnou.
To, že naopak netoleruje pomajejší vysílání, považuji za výhodu. Program mi říká: Jestliže sis nastavil rychlost vysílání 20 wpm a chceš jí dosahovat, tak při takové rychlosti tohle už by nebyla tečka, ale spíš čárka, a tohle by nebyla jen mezisymbolová mezera, ale už meziznaková.

Back to the Forum

You must be logged in to post a message.

$Id: forum.php 62 2015-01-12 17:34:44Z fabian $