[LCWO LOGO]  

Login

User name:
Password:


Language
Български Português brasileiro
Bosanski Català
繁體中文 Česky
Dansk Deutsch
English Español
Suomi Français
Ελληνικά Hrvatski
Magyar Italiano
日本語 한국어
Bahasa Melayu Nederlands
Norsk Polski
Português Română
Русский සිංහල
Slovenščina Srpski
Svenska ภาษาไทย
Türkçe Українська
简体中文
Who is online? (9)


Discussion forum for user group: OK1KEO mládež

Thread: Metodika nácviku - obecná

Back to the Forum

AuthorText


Posted: 2022-06-03 07:49
Užitečné zásady pro trénink telegrafie

- důležité je pravidelné opakování. Je to dokonce důležitější než doba opakování, i když pokud se budete telegrafii věnovat denně hodinu, za měsíc mě doženete :) Pět minut, zato ale každý den, vás posune hodně dopředu.

- jak budou přibývat nová písmenka, bude opakování stále důležitější. Nepolevujte. Pokud pocítíte únavu (ne fyzickou, spíš duševní), napište, důležitá je i motivace z vašeho okolí. Podporujte se navzájem. Mimochodem, pozdravuju rodiče Havlíkovy :) cítím, že vás v tomhle taky hodně podporují.

- každé nové písmenko si nejprve důkladně naposlouchejte. V každé lekci je hned na vršku velký rámeček "Poslechni si znak". Každý nový znak si poslechněte minutku ráno a minutku večer, aby se zafixoval.

- pro důkladnější trénink zatím (v této fázi) doporučuji pouštět si skupiny znaků, střídavě si je můžete "chytat" do hlavy (bez psaní), chytat s psaním (z klávesnice - přitom se zdokonalíte v psaní na klovesnici, pokud to tedy u vaší generace vůbec je možné) a pak zase zkuste psát na papír.

Ke psaní na papír napíšu ještě jednu podrobnější poznámku.

Back to the Forum

You must be logged in to post a message.