[LCWO LOGO]  

Login

User name:
Password:

Language
Български Português brasileiro
Bosanski Català
繁體中文 Česky
Dansk Deutsch
English Español
Suomi Français
Ελληνικά Hrvatski
Magyar Italiano
日本語 한국어
Bahasa Melayu Nederlands
Norsk Polski
Português Română
Русский සිංහල
Slovenščina Srpski
Svenska ภาษาไทย
Türkçe Українська
简体中文
Who is online? (25)

Discussion forum for user group: Polska Grupa Milosnikow CW

Thread: Jak się uczyć?

Back to the Forum

AuthorText

Posted: 2017-10-26 17:16
Jestem na lekcji 12 i powoli zaczynają się schody. Z szybkości efektywnej 10 zszedłem do 5, potem 3 i teraz 2 ... przy większych prędkościach nie odbieram ponad połowę znaków. Szybkość nadawania ustawiłem na 15, bo jak miałem wolniej, to liczyłem kropki kreski. I pytanie: kontynuować kolejne lekcje i dobierać litery z szybkością efektywną 2, czy tak długo ćwiczyć aż podniosę szybkość efektywną o kilka punktów i dopiero iść dalej? Teraz z tą szybkością (15/2) odbieram ponad 90% z lekcji 12, ale jak podniosę o 1, to błędów jest o 20-30%więcej.

Pozdrawiam

Posted: 2017-10-26 18:20
P.S Podniosłem nawet szybkość nadawania na 19 i też jest ok .... może nawet lepiej :D Ale szybkość efektywna pozostaje na 2 ... piłować, żeby podnieść efektywną, czy najpierw poznać alfabet do końca?

Posted: 2017-10-27 07:03
Nie przechodzi dalej do czasu kiedy efektywna prędkość nie będzie pełna
Jeśli przy pełnej robisz nie więcej jak 10-12% idź dalej. Prędkość tak z 18WPN. Co z tego jak poznasz lusterku kiedy nie złożysz z tego logicznej całości.

Posted: 2017-10-27 15:45
Czyli wracam do początku i podnoszę prędkość ....zobaczymy co z tego wyjdzie ;-)

A takie pytanie: Teraz i tak nie złożę z tego logicznej całości, bo to zbitki literek. Poza tym i tak muszę to zapisywać, bo w pamięci nie sprawdzę, czy popełniam błędy. Zapisując z automatu nie zastanawiam się co znaczy całość, tylko czytam dopiero później. Czy nie lepiej teraz poznać litery efektywnie wolniej, a w międzyczasie ćwiczyć całe logiczne słowa w wyższym tempie efektywnym?

Teraz mam lekcję 6 20/5 i się często gubię (z zapisywaniem ręcznym jest problem nie mówiąc o klawiaturze), a nie wyobrażam sobie zapisywać 20/20.

Back to the Forum

You must be logged in to post a message.