[LCWO LOGO]  

Login

User name:
Password:

Language
Български Portuguęs brasileiro
Bosanski Catalŕ
繁體中文 Česky
Dansk Deutsch
English Espańol
Suomi Français
Ελληνικά Hrvatski
Magyar Italiano
日本語 Bahasa Melayu
Nederlands Norsk
Polski Portuguęs
Română Русский
සිංහල Slovenščina
Srpski Svenska
ภาษาไทย Türkçe
Українська 简体中文

Who is online? (14)

Discussion forum for user group: BRMCW Group

Thread: Chyby LCWO

Back to the Forum

AuthorText

Posted: 2014-10-24 17:47
[edit 2014-11-05] Z příspěvku mažu první bod, o němž se časem ukázalo, že neplatí, a dementoval jsem ho v některém dalším příspěvku. Nechci nic skrývat, nejlepši by bylo overstrike, kdyby tady fungovalo. ale taky nechci mást a nechávat tady neplatné věci.[/edit]

Jistě můžeme být (a jsme) rádi, že stránky existují a nějak fungují. Přesto několik drobných pozorování, co by mohlo/mělo fungovat jinak a lépe. ;-)

- Při volbě jiné než "all" ukazuje graf výsledky jen z jedné lekce. Za vhodnější chování bych považoval "od zvolené lekce až do konce, nebo aspoň co se vejde". [edit] Ještě lepší by asi bylo mít obě možnosti: "lekce" a "od lekce".
- Na stránce statistik (nejvyšší skóre) se píše, že statistiky výuky abecedy jsou "Temporarily disabled due to scalability issues. Solution underway. (2011-08-21, dj1yfk)", tedy že se na řešení pracuje, což ovšem trvá přes tři roky. Možná by stálo za dotaz, jak práce pokračuje. :-)

- Další otázka je, jak program "vyrábí" znakovou rychlost. Symbolovou asi nějak dodržuje (snad), ale při nastavené znakové na 15 mi pořád po hodnocení referuje, že byla ve skutečnosti něco přes 20, což je trochu rozdíl. Že by počítal s průměrnou délkou znaků v celé abecedě, přičemž průměrná délka znaků K M U R E S N je (tak značně) podprůměrná? Možné to je.
Výsledná znaková rychlost navíc asi závisí i na délce skupin. Takže pro trojznakové by mohla být díky meziskupinovým mezerám nižší. (Kurva nižší, nižší, nižší!) :-)

[edit]
Politicky, Halík! Politicky! :-)

Posted: 2014-10-24 18:42
Trochu jsem to popletl, nejde o znakovou rychlost (cpm), ale o wpm, tedy slova za minutu. Ale na principu věci to snad nic nemění.
Vlastně možná ano? wpm by se mělo počítat ze symbolů (PARIS), takže by na bázi nemělo záviset... No jasně, on ho asi tak pro výsledek počítá, ale neumí ho tak nastavit.. možná.

Posted: 2014-10-24 19:15
[edit 2014-11-03]
Původní spekulace (o možném vysvětlení rozdílu v rychlosti) smazána autorem po ověření její neplatnosti. :-)
(Škoda, že fórum neumí overstrike.)

Posted: 2014-10-24 19:38
Toho, ze nesedi ta rychlost, si uz tady nekdo vsiml. Mozna je to z principu: pokud prumer textu neodpovida prumeru slova paris (t.j. 10 tiku na znak) tak skutecna rychlost je nizsi nebo vyssi. Mozna taky program nejak nestastne zaokrouhluje a tim chybu zvetsi? Who knows?

Zkusim se ho zeptat a i ostatni pripominky pretlumocit...

73 Drsnik

Posted: 2014-10-27 07:17
[edit 2014-11-09] Obsah příspěvku odstraněn autorem. Prezentovaná pozorování ohledně chování programu byla předčasná a nepotvrdila se. Autor (příspěvku ;-) ) je pako. :-)

Posted: 2014-10-28 19:51
No snazim se vymyslet, jak asi pocita to Fansworthovo zpomaleni. zrejme pridava prazdne takty mezi znaky. Kolik ma pridat si spocita z referencnich 50 impulsu (Slovo PARIS) a odhaduju ze mu vychazi nejaky pocet mezerotaktu na znak. Jde o to ze se odpichuje od paris=50 a pomerne zpomaleni tech 50 impulsu. t.j. napr. 55/50 da destetiprocentni Farnswort a jde o jeden impuls na kazdy znak navic. Neni to ale asi uplne spravne, protoze se asi ma nezapocitavat mezislovni mezera na konci? Resp. jeji nezapocteni ovlivni prumer na konci a kolisa i podle poctu znaku ve skupine. Je i videt ze jeden impuls pohnul o celych 10 procent, takze se skutecny pomer meni asi dost skokove. Chyba je tedy asi vetsi pri malem pomeru mezi taktem/farsworthem, zvlast jestli to pocita v INTu bez fint s prictenim 1 pred delenim?

Mam takovy dojem ze je vzorecek dostupny nekde v Javascriptu. Takze pokud mas Bobsi odohodlani tak F12 sosmout javascript a nekde to tam bude....

Ja bych se na to vyprd a cas usetreny na reverse enegineeringu venoval radeji treningu...

Drsnik

Posted: 2014-11-03 11:38
Souhlasím s poslední větou. :-) I když mi to občas zavrtá hlavou. Vycházíš z předpokladu, že tam přidává celistvé násobky tečky, což taky nemusí být pravda. To by mi vlastně asi ani nemohlo měnit rychlost o cca. 5 % při změně z 15 na 16, jak to viditelně dělá. Chápu, že rytmus je důležitý a jeho rozhození může mít vliv, ale možná se opravdu hraje jen na rytmus jednotlivých znaků a mezi nimi to plave. Což možná nakonec není ani tak špatně, protože při rytmických mezerách mezi znaky, které (ty mezery) by byly zvětšené, by si člověk mohl ty dlouhé rytmické mezery zafixovat, což třeba u arytmických mezer tolik nehrozí?
Omlouvám se za ničím nepodloženou spekulaci. :-)

Posted: 2014-11-12 19:08
Narazil jsem na chybu v Tréninku slov.

Jde o množinu použitých znaků v závislosti na nastavené lekci pro tento Trénink.

Zatím jen vím, že ať nastavím lekci 15, 16 nebo 17 (tam ještě nejsem :-) ), používá se množina až po "I". Tedy 12. lekce, 13 písmen. Teď jsem vyzkoušel, že při nastavení 10. lekce to jde správně do "L".
Škoda. Že by ho při vytváření zdrojové množiny písmen zarážela ta následující tečka?
Hm... Při nastavení 28. lekce je to už zase správně až do "H". Tak teda nevím.

Posted: 2014-11-13 02:44
Posli to Fabianovi - ma jednu mnozinu a filtruje z ni Perlem podle tabulky lekci, mozna mu chybi v regularu nejaky escape znak. O tom ze pro vety funguje jen lekce 40 vi...

Posted: 2014-11-14 08:37
Chtěl jsem chybu upřesnit, než mu to napíšu, pustil jsem si test slov s nastavenou 17. lekcí, a bylo tam celé jedno J, celé jedno Z a celé jedno F. :-))) Takže všechna patřičná písmena, jen v trochu nízké frekvenci. Ještě to znovu projedu s lekcemi 14 a 15.
Hm, tak 15. tentokrát obsahovala jedno Z (správné poslední písmeno). Kupodivu žádné J, i když je předtím. Takže to asi bude jen tím malým výskytem, a ne chybou výběru. Ještě, že jsem mu nic nenapsal. ;-)

Back to the Forum

You must be logged in to post a message.

$Id: forum.php 62 2015-01-12 17:34:44Z fabian $